
XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej – 2026 r.
- Wysłane przez Beata Bieniek
- Kategorie Aktualności
- Data 23 kwietnia 2026
W dniu 17 kwietnia 2026 r. nasi trze j uczniowie wzięli udział w II etapie (półfinale) XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej rozgrywanym na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w Warszawie. W tym dniu w auli Wydziału SIMR rywalizowało ok. 126 uczniów reprezentujących najlepsze szkoły samochodowe w całym kraju.
W wyniku przeprowadzonego konkursu, polegającego na rozwiązaniu testu 40 pytań z zakresu techniki motoryzacyjnej, nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca, i tak:
17. Piotr Płatek 4 Tps
40. Jakub Saganowski 3 Tmm
86. Jakub Mlącki 4 Tps
Opiekunem merytorycznym grupy był nauczyciel przedmiotów zawodowych – Bogdan Chrupek.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i kolejnych edycjach organizowanych konkursów różnego szczebla.
Po zakończonej rywalizacji uczniowie pod kierunkiem pracowników Wydziału SIMR mieli możliwość zwiedzania laboratoriów i sal wykładowych największej Uczelni Technicznej w kraju.
Może Ci się spodobać
V Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej







