Wizyta studyjna

W dniu 19 maja 2022 roku odbyła się wizyta studyjna organizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Mińskiej. Uczestnicy odwiedzili trzy gminy powiatu Mińskiego. Z naszej szkoły wzięli udział: Oliwia Godlewska (kl.1Tg) – relacja fotograficzna, Marta Patoka, Elżbieta Paluch oraz dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki, który towarzyszył nam, dojeżdżając rowerem do różnych miejsc.

Wycieczka  była  bardzo  ciekawa.  Zobaczyliśmy  miejsca w bardzo bliskiej okolicy, a jednak interesujące dla turystów, spotkaliśmy się 
z gościnnością mieszkańców i życzliwością władz gmin. 

Czekamy na następną wizytę!

Gmina Mińsk Mazowiecki:

Odwiedziliśmy Rezerwat Przyrody Bagno Pogorzel oraz najstarszą w Polsce sosnę,  która nazwana została Wszeborą. Następnie udaliśmy się w odwiedziny do Drewiczówki – muzeum wsi Stojadła, gdzie przywitała nas  muzyka kapeli Mazowszaki, Muzeum opiekuje się   Zygmunt Drewicz, na którego posesji znajduje się budynek wyposażony w liczne eksponaty ukazujące życie codzienne na tym terenie. Potem obejrzeliśmy piękny, zabytkowy dwór, otoczony ogrodem, oraz skansen w Starej Niedziałce, stanowiące prywatną własność państwa Sutkowskich. Mogliśmy też  spróbować przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Niedziałce.

Gmina Jakubów:

Zwiedziliśmy  kościół  parafialny  p.w. Świętej  Anny,  obejrzeliśmy  też  tablicę  upamiętniającą  prezydenta  Ryszarda Kaczorowskiego,
Dąb Pamięci poświęcony Teofilowi Zawadzkiemu zamordowanemu w Katyniu oraz pomnik patrona Jakubowa – św. Jakuba. Odpoczęliśmy w gospodarstwie agroturystycznym „Na Końcu Wsi” w Brzozówce.

Gmina Dobre:


Zwiedziliśmy  kościół parafialny p.w.  św. Mikołaja  Biskupa  oraz  Muzeum  Konstantego Laszczki, znanego rzeźbiarza, pochodzącego
z  Makówca Dużego. Ciekawostką był młyn w Wólce Kobylańskiej, który działał w tym miejscu od ponad 400 lat.

Zakończyliśmy  swoją  wizytę  w  gospodarstwie  agroturystycznym  w  Głęboczycy.  Na  dużym  terenie  jest  wiele  atrakcji  dla  dzieci,
m.in. Bajkowy las.