Poznaj Polskę
- Wysłane przez mmazanka
- Kategorie Projekty krajowe
- Data 22 października 2021
Rok szkolny 2022/23
Nasza szkoła już po raz trzeci uzyskała dofinansowanie do wycieczek w ramach ministerialnego programu “Poznaj Polskę”. Celem jest propagowanie i przybliżenie młodzieży urokliwych i historycznych zakątków naszego kraju. To się udało!
W edycji jesiennej odbyły się trzy wycieczki trzydniowe dla młodzieży z technikum oraz jedna wycieczka dwudniowa dla młodzieży z klas szkoły branżowej 1. stopnia. W planach na grudzień mamy kolejną wycieczkę dwudniową dla klas szkoły branżowej. Miejsca, które dzięki programowi zwiedziliśmy to: Lublin, Zamość, Kraków, Wieliczka, Ujazd, Racławice, Wrocław, Kłodzko i Srebrna Góra.
Otrzymane dofinansowanie wynosiło 3×15000 złotych oraz 1×10000 złotych – dziękujemy.
Poznaj Polskę: Bełchatów, Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Będzin.
W dniach 22-24.05.2023 r. uczniowie klas: 2 Tee, 2 Tps oraz 3 Tmm uczestniczyli w wycieczce z programu Poznaj Polskę.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i zwiedzali z przewodnikiem Kopalnie Bełchatów. Następnie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Wytchnienie po całym dniu zwiedzania dał nam Dom Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Drugi dzień to zwiedzanie Parku i Klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej i wypad do Wadowic na kremówki i zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.
Trzeciego dnia uczniowie udali się na Zamek Pieskowa Skała i podziwiali zabytkowe wnętrza. Kolejnym etapem wycieczki była Elektrownia Łagisza w Będzienie, w której uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym wytwarzania energii elektrycznej i jej przesyłu. Dzięki temu, że w elektrowni przeprowadzano przegląd i naprawy bloku energetycznego, uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza zespołu wytwarzania energii elektrycznej.
Pogoda i humory dopisywały przez cały wyjazd!
Poznaj Polskę: WROCŁAW - GÓRY STOŁOWE
W dniach 24-26.05.2023 r. uczniowie klas: I Tmm, I Tg oraz II Ti uczestniczyli w wycieczce z programu Poznaj Polskę.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili z przewodnikiem wrocławską starówkę, rynek oraz Ostrów Tumski. Ten dzień zakończył się wizytą w Panoramie Racławickiej.
Drugiego dnia grupa udała się na Szczeliniec Wielki, czyli najwyższy szczyt Gór Stołowych.
Ostatniego dnia wyjazdu uczniowie zwiedzili Halę Stulecia, która jest zabytkiem klasy UNESCO Wyjazd zakończył się wizytą we wrocławskim ZOO.
Pogoda i humory dopisywały przez cały wyjazd!
Poznaj Polskę: Krzyżtopór, Kraków, Wieliczka, Racławice - wycieczka
W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniach 24-26 listopada 2022 roku klasy: 4Pi, 4Pps oraz uczniowie z klas 2Pgf, 3Pgf , 4Tg i 4Tmm pojechali na wycieczkę krajoznawczą (opieka Barbara Bagińska, Beata Bieniek, Maciej Mazanka i Grzegorz Grabowski).
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór w Ujazdowie – zrobiły na nas duże wrażenie. Następnie spacerowaliśmy po krakowskim Rynku. Przewodnik przybliżył nam historię Krakowa. Trafiliśmy również na moment zamknięcie ołtarza w Kościele Mariackim. Atrakcją był wieczorny rejs statkiem po Wiśle.
Drugiego dnia nasze wycieczki najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Lotnictwa Polskiego. Podziwialiśmy eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Drugim punktem nasze wycieczki był 3- kilometrowy spacer po zabytkowej części Kopalni Soli “Wieliczka”. Mieliśmy aktywny wypoczynek połączony z dużą porcją wiedzy, doznaniami wizualnymi (zabytki sprzed kilkuset lat) i dobroczynnym działaniem soli na organizm (oczyszczanie dróg oddechowych). Pogoda dopisała 😀
Trzeciego, ostatniego dnia naszej wycieczki: odwiedziliśmy Wawel, pożegnaliśmy smoka, zaopatrzyliśmy się w krakowskie bajgle i pamiątki. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu zajeżdżając do Racławic na pole wygranej bitwy Insurekcji Kościuszkowskiej z 4 kwietnia 1794 roku.
Poznaj Polskę: Wrocław, Góry Sowie, Złoty Stok i twierdze (Kłodzko i Srebrna Góra) - wycieczka
W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniach 2-4 listopada 2022 roku klasy: 3 Ti, 3 Tmm oraz 4 Pgf i 4 Tps pojechały na wycieczkę krajoznawczą (opieka Marek Kamiński, Mariusz Korgul, Katarzyna Kupidura-Ostrowska i Magdalena Zygnerska).
Pierwszym punktem programu był słoneczny Wrocław, spacerowaliśmy po najstarszym w Polsce ZOO (rok założenia 1865) i jego najnowszej części – Afrykarium. Wiele gatunków mieszkało tam obok siebie, co było miłe oku. Następnie udaliśmy się do Złotego Stoku – miejscowości, w której onegdaj wydobywano ten drogocenny kruszec. Zaprzestano jednak tej eksploatacji ze względów ekonomicznych oraz ogromnego nakładu pracy i niebezpieczeństwa (robotnicy zatruwali się arsenem obecnym w kopalnianych wodach).
W drugim dniu pobytu (nocleg w koszarach z 1777 roku!) odwiedziliśmy Twierdzę Kłodzko (wąski korytarz do przejścia długo zostaje w pamięci) oraz Twierdzę Srebrna Góra, gdzie w trudnych warunkach mieszkali żołnierze armii pruskiej. Zakończyliśmy obejrzeniem Panoramy Racławickiej – dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka, a potem wróciliśmy do domu ze wspomnieniami. Dziękujemy!
Poznaj Polskę: Lublin, Zwierzyniec, Zamość (wycieczka)
Uczniowie z klas 2 przy ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w ramach projektu MEN Poznaj Polskę w 3-dniowej wycieczce. Trasa wycieczki – Lublin, Zwierzyniec, Zamość pozwoliła nam zobaczyć piękno Roztocza
Rok szkolny 2021/22
Projekt “Poznaj Polskę ” w którym jako szkoła wzięliśmy udział pozwolił na dofinansowanie wycieczek dla uczniów technikum i szkoły branżowej I stopnia w kwotach po 15 tysięcy złotych. W czasie wycieczki młodzież technikum zwiedziła Chęciny, Wieliczkę, Kraków i Oblęgorek natomiast grupa uczniów szkoły branżowej – Płock, Sierpc, Bydgoszcz i Toruń.
Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Płochocki
Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim
Poznaj Polskę: Wrocław, Góry Sowie, Złoty Stok i twierdze (Kłodzko i Srebrna Góra) - wycieczka
Autor: Maja Kamińśka
Może Ci się spodobać
Projekt “Łączka”
O projekcie: link W projekcie „Łączka” bierze udział 4 uczniów z klasy 1 Tif. Nauczyciele – opiekunowie – to: Magdalena Jurzyk, Jarosław Wachowicz, Elżbieta Paluch. Zajęcia odbywają się w Warszawie …